EKO-SECT® termékcsalád
Nem a növényeket kell elsősorban védeni, hanem az ökoszisztémát, vagyis a természetet. A növényeket abban kell segíteni, hogy képesek legyenek saját maguk megküzdeni az őket érő olyan stressz hatásokkal szemben, mint a hőmérsékleti, víz- és tápanyag ellátási rendellenességek, vagy a kórokozók és kártevők által okozott fertőzések.
miben rejlik
Az Eko-Sect titka
Az Eko-Sect® termékcsalád 3 különböző szilícium formájú hatóanyaggal, algakivonattal és mikroelemekkel kiegészítve áll a növények rendelkezésére. A kezelt növények egészségügyi kondicionálását és a termés mennyiségi és minőségi növekedését az FPR hatás biztosítja, amelyik a következő:
feed
Táplál
prevent
megelőz
resist
ellenállóvá tesz
alkalmazása
Megszámlálhatatlan előnyt rejt
Növeli a növény természetes ellenállóképességét, aktiválja az immunrendszerét
Növeli a növények stressz hatásokkal szembeni toleranciáját
Segíti a növények és a talajmikrobák közötti együttműködést
Használatával több lesz az első osztályú termés (mennyisége)
Csökkenthető a vegyszeres kezelések száma
Egyedi, 3 féle szilíciumot tartalmazó formuláció
Levélpermetezéssel és öntözővízzel és tápoldattal együtt is kijuttatható
Keverhető egyéb anyagokkal (de előtte a keverési próba kötelező)
Biztonságos kijuttatás
Nincs élelmezésügyi várakozási idő
Környezetbarát technológia
eko-sect
Kategóriák
a szilíciumról
Hogyan hat?
Minden növény rendelkezik természetes ellenálló képességgel az őt támadó szervezetekkel szemben. A szilícium (Si) ezt a „beépített” védekező mechanizmust képes aktiválni és stimulálni. Az Eko-Sect növénykondicionáló szer ilyen szilícium-kombinációval áll a növények rendelkezésére.
A növényeket a szilícium segítségével több úton is képesek vagyunk segíteni. A növény felületére kipermetezett anyag a beszáradást követően olyan filmréteget hoz létre, amiben a szilícium kristályok eleve elriasztják a kártevőket. Ezen túlmenően a kezelt növény önmaga, két módon védekezik a károsító szervezetek ellen.
Az egyik, amikor a szilíciummal kezelt növények passzív védelemmel látják el a sejtfalaikat, és ennek révén megakadályozzák a károsító szervezetek behatolását. Ezt a növény úgy éri el, hogy egy szilíciumréteget hoz létre a kutikula és az epidermisz között, ráadásul maga az epidermisz is megvastagodik.
A másik út egy aktív folyamat, melynek során a szilícium aktiválja a növény természetes ellenálló képességét a behatolóval / kórokozóval szemben; még mielőtt az fertőzni kezdené a növényt. Ez azt eredményezi, hogy a kórokozó a támadásakor már egy ellenálló növénnyel találja szembe magát. Ezt a növény többek között szalicilsav, fenolok és fitoalexinek és flavonoidok termelésével éri el, amelyek szétterjednek a növény egészében (nemcsak a fertőzött részen), ezáltal felgyorsítva a sejtek közötti infó-kommunikációt és ezzel együtt a teljes növény védelmét.
ez még nem minden
Mit tud még a szilícium?
A szilícium mindezek mellett olyan pozitív mellékhatással is rendelkezik, hogy nem csak a károsító szervezetekkel, hanem az abiotikus stressz-szel (szárazság, napégés) szemben is ellenállóbbá teszi a növényt.
Aszályos időben minden csepp víz számít a növényeknek. Mint ismeretes, a növények nemcsak a gázcsere nyílásaikon keresztül képesek párologtatni, hanem a kutikulán keresztül is. A kutikula és az epidermisz között felhalmozódott szilícium akár 30 %-kal képes csökkenteni a bőrfelületen keresztüli párologtatást, ezzel ellenállóbbá téve a növényt az aszálykárral szemben.
Szintén a globális klímaváltozás egyik velejárója a káros ultraibolya sugárzás (napégés). Elődeink már régen rájöttek arra, hogy fatárgyak tűzállóvá tételére, tökéletes a szilícium tartalmú vízüveg, mert az a víz- és légáteresztő tulajdonságával párhuzamosan, kiválóan véd a hőtől is.
A tudomány számára is újdonságnak számít az a kölcsönösen előnyös kapcsolat és együttműködés, ami a talajban a növények és a talaj mikroorganizmusai (baktériumok, gombák stb.) között zajlik. Ma már egyre több tudományos bizonyíték áll rendelkezésre, amelyik azt igazolja, hogy szinte valamennyi növény kapcsolatban áll a talajban olyan mikroorganizmusokkal, amelyek a növényt vízhez, tápanyaghoz és egyéb élettanilag fontos anyagokhoz juttatják. Tudományos vizsgálatokkal igazolt az a tény is, hogy ezt a kölcsönösen előnyös együttműködést, a növényre és talajba kijuttatott szilícium nagymértékben, és pozitív irányba befolyásolja, ezáltal jelentősen megnöveli a növény természetes ellenálló képességét és termelési potenciálját.
ekoracionális technológia
A fenntarthatóságért
A klímaváltozás hatására az egyre erősödő környezettudatosságnak köszönhetően a növénytermesztésben is egyre komolyabb szerepet kap a fenntarthatóság. Bizonyos esetekben nélkülözhetetlen a klasszikus értelemben vett kémiai növényvédő szerek használata, ugyanakkor formálódó világunkban egyre növekszik az igény a vegyszermentes termesztésre, a növény természetes ellenálló képességét fokozó készítmények használatára. Az Eko-Sect ® termékcsalád , ilyen termék, amelyik a szilícium (Si) segítségével hozza működésbe a növények védekező mechanizmusát.
A szilícium tartalmú Eko-Sect® növénykondicionáló termékcsalád megteremti a lehetőségét annak, hogy a 21. században realitássá váljon egy olyan növénytermesztés, ahol természetes anyagok segítségével a növények képesek lesznek arra, hogy a saját védekező rendszerük segítségével hozzanak létre egészséges termést.
blog
Érdekességek
- Csendes betolakodók: a 3 leggyakoribb kártevő otthonaink szigetelésekbenA szigetelés otthonunkban nemcsak a meleget és kényelmet biztosítja, hanem védi is az épületet a hideg időjárás ellen, mégis a csendes betolakodók számára is ideális búvóhely lehet. Ahogy beköszöntenek a téli hónapok, a szigetelések nemcsak számunkra, hanem különféle kártevőknek is menedéket nyújtanak. Ezek a csendes betolakodók sokszor észrevétlenül húzódnak meg a szigetelésben, ahol fészkelnek, táplálékot …
gyik